Vinceza Lackade VINCEZA galoscher svart

Produkten är inte tillgänglig ;(

VINCEZA wellingtons i djupt svart är ett perfekt val för kvinnor som vill kombinera funktionalitet med moderiktig stil. Dessa eleganta, korta Wellington-stövlar gläds med sin minimalistiska design, som framgångsrikt matchar både vardagliga och mer avslappnade stilar.

Gjorda av högkvalitativt gummi ger gummiskydden skydd mot regn och lera, och tack vare glidfästet med resår på sidorna går det snabbt och smidigt att ta på dem. Den runda tån och den inbyggda, mjuka hälen garanterar komfort att bära, och gummisulan med slitbana säkerställer bra grepp även på hala underlag.

Den övre höjden på 14 cm och bredden på 22 cm gör att dessa gummistövlar passar perfekt till benet utan att trycka ihop det. Den låga hälen, 2 cm hög, är en annan fördel som gör att du kan bära dessa skor under lång tid utan att känna dig trött.

VINCEZA gummistövlar är ett perfekt förslag för höst- och vinterdagar, de är perfekta för vardagliga situationer och under regniga promenader. Tack vare den universella svarta färgen kan de enkelt kombineras med olika stilar, vilket gör dem till ett måste i varje damgarderob. Välj komfort och elegans med VINCEZA-tröjor!

  • Innersula: Tyg
  • Lås: glida på
  • Näsan: Runda
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Axelbredd: 22
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Yttre material: Gummi
  • Färg: svart
  • Klack / plattformshöjd: 2.0
  • Schakthöjd: 14
  • Uppvärmning: Nej
  • Höjd: för fotleden
  • Typ av häl: platt

Tack för att du lägger till din kommentar.

|