Sergio Leone Högklackade ankelstövlar i svart läder från Sergio Leone

75,80

Högklackade ankelstövlar i svart läder från det välkända märket Sergio Leone är ett perfekt val för kvinnor som värdesätter elegans och komfort i ett. Tillverkade av högkvalitativt naturligt läder, de ser extremt snygga ut och ger karaktär till varje styling.

Stövlarna har en rundad tå och en inbyggd häl, vilket säkerställer komfort och stabilitet. De har även ett textilfoder och insidan är isolerad med päls vilket gör dem perfekta för kallare dagar. Den övre bredden på 26 cm och den övre höjden på upp till 14 cm säkerställer rätt passform till vaden, och den höga plattformen på 8 cm ger elegans till hela siluetten.

Dragkedjan gör det bekvämt och snabbt att ta av och på kängorna. Den släta plastsulan ger utmärkt grepp, vilket är viktigt under vardagliga promenader. Det hela var inneslutet i tillverkarens originalförpackning, vilket gör det till en perfekt presentidé.

Svarta ankelstövlar i läder från Sergio Leone är det perfekta komplementet till avslappnad, vardaglig styling. Du kan bära dem med både jeans och klänningar, vilket gör dem till ett universellt inslag i varje garderob. Höst-vintersäsongen kommer att vara den perfekta tiden att introducera dem till din skokollektion. Välj den elegans, komfort och stil som dessa unika ankelboots erbjuder!

  • Producentkod: BT671-SB
  • Färg: svart
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: naturläder
  • Näsan: runda
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: posta
  • Axelbredd: 26
  • Schakthöjd: 14
  • Klack / plattformshöjd: 8
  • Ytterligare egenskaper: päls
  • Färg på sulan: svart
  • Modell: Högklackade ankelstövlar i svart läder
  • Höjd: för fotleden
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: på låset

Tack för att du lägger till din kommentar.

|