Sergio Leone Chelsea-stövlar i svart läder med platt sula från Sergio Leone

68,90

Upptäck den perfekta kombinationen av elegans och komfort med Sergio Leones svarta Chelsea-stövlar i läder. Dessa snygga damskor är ett perfekt val för dagligt bruk och kommer att fungera bra med en mängd olika stilar. Stövlarna är gjorda av högkvalitativt naturligt läder och njuter av sin enkelhet och universella färg som lätt kan matchas till många outfits.

Deras släta, platta sula av plast säkerställer komfort och stabilitet hela dagen. Dessutom ger den 3 cm höga hälen subtil elegans utan att ge avkall på komforten. Den inbyggda hälen och isoleringen gör att stövlarna inte bara ser snygga ut, utan ger också skydd mot kallare dagar.

Den övre höjden på 12 cm och bredden på 26 cm kramar perfekt om fotleden, och den runda tån tillåter fri rörlighet för fingrarna. Dragkedjan gör det lättare att ta av och på skorna, vilket gör dem ännu mer funktionella.

Förpackade i tillverkarens originalkartong är svarta Sergio Leone-stövlar inte bara en fashionabel accessoar, utan också en investering i kvalitet och design. Den avslappnade stilen gör dem perfekta för kontoret, för en promenad eller möte med vänner. Välj ankelboots som kommer att framhäva din individuella, stilrena stil!

  • Producentkod: BT345-SB
  • Färg: svart
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: naturläder
  • Näsan: runda
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: platt häl
  • Axelbredd: 26
  • Schakthöjd: 12
  • Klack / plattformshöjd: 3
  • Höjd: för fotleden
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: på låset

Tack för att du lägger till din kommentar.

|