Sergio Leone Svarta damstövlar från Sergio Leone

Produkten är inte tillgänglig ;(

Svarta stövlar kvinnors stövlar från varumärket Sergio Leone är ett bra val för varje fashionabla kvinna som vill få en elegant och klassisk accent i hennes garderob. Dessa stövlar är gjorda av högkvalitativa naturläder och kombinerar stil och komfort, som är idealiskt lämpade för kalla dagar på hösten och vintern.

Denna modell kännetecknas av en klassisk snitt som når till knäet, vilket säkerställer en perfekt passform och komfort att bära. Uppvärmning i form av mjuk fleece gör att fötterna förblir varma även på de kallaste dagarna. Tack vare en vanlig 4 cm hög klack, stövlar ser inte bara snygga ut, utan säkerställer också stabilitet när du går.

Kopplingsfästet gör det lättare att infoga och ta bort skor, och bredden på den övre av 36 cm säkerställer tillräcklig passform. De är perfekta för avslappnade stiliseringar, vilket gör att de enkelt kan kombinera dem med andra element av kläder, till exempel jeans, klänningar eller kjolar.

En ytterligare fördel är detaljer som en rund näsa och en slät plastsula som har en betydande inverkan på bekvämligheten med användning. Stövlar finns i tillverkarens ursprungliga förpackning, vilket gör dem till en bra presentidé. Välj svarta stövlar kvinnors Sergio Leone -stövlar och njut av deras unika stil och komfort varje dag!

  • Producentkod: KZ333
  • Enda material: Damkängor med fleece
  • Modell: Damkängor med fleece
  • Uppvärmning: Ja
  • Axelbredd: 36
  • Schakthöjd: 37
  • Färg: svart
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: naturläder
  • Näsan: runda
  • Typ av häl: plattform
  • Klack / plattformshöjd: 5
  • Lås: på låset

Tack för att du lägger till din kommentar.

|