Seastar Seastar Lårstövlar på plattformen grå

Otillgänglig produkt ;(

Upptäck elegans och komfort i grå plattformsmusketörer från Seastar! Dessa snygga stövlar passar perfekt till trenderna för höst/vintersäsongen och kombinerar klassisk design med moderna lösningar.

Musketörstövlar kännetecknas av en knälång ovandel som ger extra värme, vilket gör dem till ett idealiskt val för kallare dagar. Tillverkade av ekologiskt mockaläder ger de inte bara ett estetiskt utseende, utan också komfort att bära. Den runda tån gör att fötterna känns bekväma, och den uppbyggda, styva hälen stabiliserar dessutom benet.

Snören och dragkedja gör det lättare att ta av och på skorna. Plastsulan med slitbana ger bra grepp, vilket är avgörande under långa kvällsevenemang. En 5,5 cm hög klack och en ytterligare 2,5 cm plattform garanterar rätt höjd samtidigt som det ger självförtroende.

Seastar musketörer är en kombination av elegans, klass och avslappnad stil, vilket gör dem till ett perfekt val för många tillfällen – både för kvällar och vardagsutflykter. I tillverkarens eleganta kartong är de också en bra presentidé.

Låt din garderob berikas med dessa unika skor som säkerligen kommer att dra till sig uppmärksamhet och kommer att vara det perfekta komplementet till varje styling!

  • Samling: KeeShoes
  • Lås: snörda , låsa
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Färg: grå
  • Enda material: syntetisk
  • Innersula: Övrig
  • Yttre material: ekologiskt mockaskinn
  • Näsan: runda
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: posta
  • Axelbredd: 40
  • Schakthöjd: över knäet
  • Klack / plattformshöjd: 5.5
  • Dominant mönster: utan mönster

Tack för att du har lagt till en kommentar.

|
|