Vinceza Låga stövlar på VINCEZA -dragkedjan svart

Produkten är inte tillgänglig ;(

VINCEZA stövlar med låg dragkedja i svart är det perfekta valet för moderna, självsäkra kvinnor. Dessa unika skor, gjorda av högsta kvalitet naturligt läder, kombinerar komfort och moderiktig design, vilket gör dem till ett perfekt komplement till alla höst- och vinterstylingar.

Stövlarna har en bekväm dragkedja i sidan vilket gör dem extremt lätta att ta av och på. Den 2 cm höga platta hälen säkerställer stabilitet och komfort under långvarig användning, vilket minimerar obehag för fötter och ryggrad. Den trampade sulan garanterar säkerhet på olika underlag.

Den rockiga stilen hos VINCEZA ankelboots kommer att tilltala både rebelliska själar och kvinnor som föredrar klassiska lösningar. Detaljen i form av metallinskriften "Vinceza" och den karakteristiska utskärningen på ovandelen ger skorna en unik karaktär.

Tack vare isoleringen är dessa stövlar perfekta för kallare dagar och erbjuder värme och komfort. Den övre bredden på 22 cm och höjden på 11 cm gör att de passar perfekt till foten och den runda tån ger tillräckligt med utrymme för tårna.

VINCEZA ankelboots är inte bara ett moderiktigt val, utan också en praktisk vardagslösning, tillägnad kvinnor som värdesätter komfort och stil. Oavsett tillfälle kommer dessa låga ankelstövlar att vara den perfekta följeslagaren i alla situationer. Välj VINCEZ och njut av kombinationen av klassiker och en rockaccent!

  • Typ av häl: Platt häl
  • Samling: MÖJLIGA SKOR
  • Yttre material: Naturläder
  • Färg: svart
  • Axelbredd: 22
  • Schakthöjd: 11
  • Innersula: Övrig
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Höjd: för fotleden
  • Uppvärmning: Ja
  • Lås: på låset
  • Klack / plattformshöjd: 2.0
  • Enda material: syntetisk
  • Näsan: Runda

Tack för att du lägger till din kommentar.

|