Sergio Leone Kvinnors beigelackade mockasiner på plattformen Sergio Leone MK757
Otillgänglig produkt ;(
- Leveransen kommer att skickas inom 7 - 10 arbetsdagar
- Kontrollera leveranstiderna till olika länder
- Återbetalningsgaranti
Se även
Information: Kvinnors beigelackade mockasiner på plattformen Sergio Leone MK757
Damers beige patent loafers på en plattform är ett elegant förslag för kvinnor som värdesätter en kombination av komfort och en stilfull look. Denna modell, signerad med namnet Sergio Leone MK757, är ett utmärkt val för kvinnor som letar efter skor som matchar både vardagliga och mer formella stilar.
Varumärket Sergio Leone, känt för att skapa skor av hög kvalitet, presenterar beige mockasiner som erbjuder klassisk elegans med en touch av modernitet. Den beige färgen på skorna gör dem lätta att matcha med en mängd olika klädfärger, och tack vare den lackade finishen får de extra glans och chica.
Tillverkade med den moderna kvinnan i åtanke, dessa mockasiner utmärker sig genom sitt gedigna utförande. Den yttre delen av skon är gjord av ekologiskt läder, som perfekt imiterar naturliga material, vilket garanterar hållbarhet och enkel skötsel. Det inre fodret av ömtåligt tyg och innersulan av naturligt läder ger fötterna tillräcklig andningsförmåga och komfort under hela dagen.
Sulans tjocklek på 2,5 cm och häl-/plattformshöjden på 3,5 cm gör att du kan lyfta din figur samtidigt som du säkerställer stabilitet och komfort när du går. En distinkt skärning, attraktiv design och komfort att bära är egenskaper som säkert kommer att uppskattas av kvinnor som letar efter skor för olika tillfällen.
Dessutom är den eleganta estetiken hos Sergio Leone MK757-mockasiner berikad med strass som lägger till originalitet, och texturen på det lackerade materialet ger dem en raffinerad karaktär, vilket framhäver ägarens individuella stil.
Skorna är förpackade i tillverkarens originalförpackning, vilket garanterar deras säkerhet under transporten och gör dem till en perfekt presentidé. I sin tur gör den genomtänkta designen med en rund näsa och avsaknaden av behov av att fästa (slip-on) dem inte bara bekväma, utan också praktiska i vardagsbruk.
Viktigt är att tillverkaren deklarerar standardisering av storlekar och rekommenderar att man väljer storleken som överensstämmer med den som oftast bärs av kunden. Varje par skor har också två års garanti, vilket bevisar tillverkarens förtroende för kvaliteten på sina produkter.
Dessa mönsterlösa, beige loafers från Sergio Leone från KeeShoes-linjen är redo att komplettera höst- och vårkläderna för varje elegant kvinna, lägga till klass och framhäva deras individuella stil.
- Producent: Sergio Leone
- Relaterade kategorier: Kvinnor > Kvinnor > Mockasiner > Skor Sergio Leone
- Yttre material: konstgjort läder
- Klack / plattformshöjd: 3.5
- Ytterligare egenskaper: strålar , lackerad
- Samling: KeeShoes
- Färg: beige
- Enda material: syntetisk
- Innersula: naturläder
- Näsan: runda
- Dominant mönster: utan mönster
- Lås: annan , glida på
Tack för att du har lagt till en kommentar.