Seastar Seastar Isolerade damstövlar med dragkedja, svarta

Produkten är inte tillgänglig ;(

SEASTAR -isolerade kvinnors dragkedja - klassiska och komfort för svalare dagar. Tillverkad av Eco Suede -tyg som är trevlig vid beröring, isolerad med en mjuk skorfilt, de ger värme och komfort från det första antagandet. Fäst med ett praktiskt sidolås, de sätter snabbt in och håller foten stabilt tack vare den förstyvade fästningen.

En solid, tjock sula och en massiv plattformshäl (höjd: 6,5 cm) garanterar ett visst steg och ett fashionabelt utseende, och trådtrimmen lägger till en klassisk finish. En klassisk, fotled som räcker med en rund näsa kan enkelt matcha många stilar - från jeans och tröja till klänningar och kjolar med tjocka strumpbyxor.

Specifikation:

- Producent: Seastar

- Modell: Isolerade kvinnors stövlar

- Yttre material: ekologiskt läder (Eco Suede)

- Sätt i material: Tyg (isolering: Filtklädsel)

- lås: blixtlås

- Svart färg

- Näsa: rund

- Höjd: ovanför ankeln

- hälhöjd/plattform: 6,5 cm

- Hältyp: plattform

- lägg till -ons: snubbla sulan med tråd, styvad häl

- Förpackning: originalkartong

Tips:

- När vi väljer en storlek föreslår vi att man styrs av tillverkarens storlekstabell.

- Använd en mocka borste och speciella impregnanter för Eco Suede för vård; Undvik stark blötläggning och torkning med värmekällor.

Dessa stövlar är ett praktiskt och snyggt komplement till vintergarderoben - värme, stabilitet och universell utseende i en. Kontrollera storleken och välj dina!

  • Producentkod: KE208P
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: ekologiskt mockaskinn
  • Modell: Varma damstövlar
  • Näsan: runda
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: plattform
  • Höjd: för fotleden
  • Klack / plattformshöjd: 6.5
  • Lås: på låset
  • Färg: svart

Tack för att du lägger till din kommentar.

|