Sergio Leone Sergio Leone Bekväma damskor svart

Produkten är inte tillgänglig ;(

Upptäck elegans och komfort i vardagsstil med Sergio Leone damstövlar i svart. Dessa unika skor kombinerar perfekt fashionabel design med funktionalitet, vilket gör dem till ett perfekt val för höst- och vintersäsongen.

Stövlarna är gjorda av ekologiskt mockaskinn och är både behagliga att ta på och slitstarka. Isolering säkerställer komfort även under kallare dagar, och den mjuka, inbyggda hälen säkerställer en perfekt passform till foten. Den 14-15 cm höga ovandelen kramar om fotleden och den 3 cm platta hälen gör dessa stövlar extremt bekväma att bära hela dagen.

Både det yttre och inre materialet är gjorda av högkvalitativa komponenter - 100% mockaimitation på utsidan och en textil interiör, vilket ytterligare ökar användarkomforten. Den släta, syntetiska sulan gör att även regnigt väder inte kommer att vara ett problem.

Dessa ankelboots är perfekta för dagligt bruk och matchar perfekt med casual stilar. Spets- och dragkedjan gör det enkelt att ta av och på. Den klassiska svarta färgen gör dem perfekta för många olika outfits.

Välj Sergio Leone ankelboots för att lägga elegans till din höst- och vintergarderob och njuta av deras komfort i alla situationer!

  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Innersula: Övrig
  • Yttre material: ekologiskt mockaskinn
  • Uppvärmning: Ja
  • Höjd: för fotleden
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Schakthöjd: 14-15 cm
  • Samling: KeeShoes
  • Färg: svart
  • Enda material: syntetisk
  • Näsan: runda
  • Typ av häl: platt häl
  • Axelbredd: 24
  • Klack / plattformshöjd: 3
  • Lås: snörda , låsa

Tack för att du lägger till din kommentar.

|
|