Sergio Leone Ankelboots för kvinnor i brunt läder från Sergio Leone

54,14

Upptäck elegans och komfort i bruna ankelstövlar i läder för kvinnor från Sergio Leone. Dessa snygga skor, perfekta för dagligt bruk, passar perfekt in i en avslappnad look, och deras klassiska bruna färg kommer säkerligen att framhäva alla stilar, både för arbete och för möten med vänner.

Stövlarna utmärks av en uppbyggd, förstyvad häl, som ger utmärkt stabilitet och stöd för fotleden. Deras runda tå och släta plastsula gör dem extremt bekväma att bära. En ytterligare fördel är strass som subtilt lägger till glans, vilket gör dessa stövlar inte bara funktionella utan också till ett moderiktigt val.

Tack vare isoleringen är stövlarna perfekta för kallare dagar och erbjuder värme och komfort. Klackhöjden på 7 cm och typen av klack i form av ett block gör den lätt att bära även under en längre tid. Bredden på ovandelen (26 cm) och höjden på ovandelen (16 cm) gör att stövlarna passar perfekt till benet, vilket framhäver dess form.

Tillverkade av högkvalitativt naturligt läder och avslutade med en innersula i tyg, Sergio Leone ankelstövlar är inte bara slitstarka utan också bekväma. En dragkedja i sidan gör det lättare att ta på och av skorna. Förpackade i tillverkarens originalkartong är de ett utmärkt val för varje kvinna som vill kombinera stil med komfort. Välj bruna Sergio Leone stövlar och låt dig ryckas med av ett modeäventyr!

  • Ytterligare egenskaper: strass
  • Producentkod: BT634BR
  • Färg: Brun
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: naturläder
  • Näsan: runda
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: posta
  • Axelbredd: 26
  • Schakthöjd: 16
  • Klack / plattformshöjd: 8
  • Höjd: för fotleden
  • Lås: på låset

Tack för att du lägger till din kommentar.

|