SHELOVET Svarta Shelovet-stövlar för kvinnor gjorda av ekologisk mocka

Produkten är inte tillgänglig ;(

Shelovet kvinnors svarta stövlar gjorda av ekologisk mocka är ett extremt elegant förslag för kvinnor som vill kombinera stil med komfort. Dessa stövlar är gjorda av högkvalitativ mockaimitation och är perfekta för höst/vintersäsongen, och deras klassiska snitt gör att de passar perfekt in i både avslappnade och mer formella stilar.

Tack vare en mjuk, inbyggd häl och en slät plastsula ger dessa skor komfort under vardagsbruk. Den 7 cm höga hälen, i form av en stabil stolpe, tillför subtil elegans och belastar samtidigt inte fötterna, vilket tillåter lång användning även vid intensiv användning.

Den övre höjden på 37 cm gör att stövlarna når knät, vilket skyddar perfekt mot kylan och ger stil. Den runda tån och den klassiska designen gör dessa skor som aldrig går ur modet.

Tack vare dragkedjan går det snabbt och bekvämt att ta på och av stövlarna. Det textila inredningsmaterialet och inlägget, även det av tyg, säkerställer tillräcklig luftcirkulation, vilket ökar användarkomforten.

Svarta Shelovet-stövlar är perfekta för både vardagsbruk och speciella tillfällen, som utekvällar eller fester. Deras eleganta färg och minimalistiska design gör att de enkelt kan matchas till olika stilar. De kommer säkert att följa med dig i många oförglömliga stunder. Setet innehåller tillverkarens originalkartong, vilket också gör dem till en idealisk presentidé.

  • Samling: KeeShoes
  • Färg: svart
  • Enda material: syntetisk
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: ekologiskt mockaskinn
  • Näsan: runda
  • Typ av häl: posta
  • Axelbredd: 34
  • Schakthöjd: 37
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Uppvärmning: Nej
  • Klack / plattformshöjd: 7.0
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: på låset

Tack för att du lägger till din kommentar.

|