Corina Corina Svarta cowboystövlar

Produkten är inte tillgänglig ;(

Upptäck oöverträffad elegans och stil med Corina cowboystövlar! Dessa vackra svarta stövlar är den perfekta kombinationen av moderiktig design och komfort, som kommer att fungera bra i vilken vintergarderob som helst. Tillverkade av högkvalitativt ekologiskt läder erbjuder de inte bara ett attraktivt utseende, utan tar också hand om miljön.

En tjock 4-centimeters häl säkerställer stabilitet och komfort att bära, vilket gör dem till ett utmärkt val för långa dagar på resande fot. Corina-modellen anpassar sig perfekt till foten och, tack vare sin design, slimmar benen vackert, vilket understryker deras fördelar.

Den funktionella designen inkluderar ett elastiskt band som ersätter dragkedjan, och den delikata dragspelsstrukturen ger stövlarna en unik karaktär. Ytterligare sömmar som liknar broderier gör skorna iögonfallande och sticker ut i mängden.

Svarta Corina cowboystövlar är inte bara sofistikerade, utan också praktiska. Slip-on stängningen gör den lätt att ta på, och sulans syntetiska material säkerställer hållbarhet och komfort att bära. Perfekt för vardagsbruk, de matchar både avslappnade och mer eleganta stilar.

Gör dina vinterdagar snygga och bekväma med Corina ankelboots. Lägg till dem i din samling och känn dig speciell!

  • Färg: svart
  • Yttre material: Övrig
  • Klack / plattformshöjd: 4.0
  • Enda material: syntetisk
  • Typ av häl: Platt häl
  • Innersula: Tyg
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Höjd: för fotleden
  • Uppvärmning: Nej
  • Näsan: Runda
  • Lås: glida på
  • Samling: MÖJLIGA SKOR

Tack för att du lägger till din kommentar.

|
Stövlar som beskrivs, tyvärr var de för trånga. Inga problem med retur. Jag rekommenderar uppriktigt.