Inov-8 Inov-8 Bare-XF 210 W 000643-CO-S-01 crossfit löparskor rosa

Produkten är inte tillgänglig ;(

Vi presenterar CrossFit Inov-8 Bare-XF 210 W löpar- och träningsskor i en vacker rosa färg, modell 000643-CO-S-01. Dessa unika skor har designats för maximal funktionalitet under intensiv träning, och erbjuder utmärkt markkänsla tack vare en mycket tunn och flexibel sula.

Sulan, som är tillräckligt flexibel för att rullas till en trumpet, gör att foten kan röra sig naturligt samtidigt som de korta musklerna får utvecklas. Detta är en idealisk lösning för personer som vill förbättra sina träningsresultat och samtidigt minimera energiförlusten under dynamiska övningar. Tack vare plastförstärkningar på ovandelens sidor ger skorna ett stabilt grepp, vilket är särskilt viktigt vid klättring i ett rep och vid intensiva rörelser.

Inov-8 Bare-XF 210 W-skor är perfekta för att lyfta vikter och hoppa på lådor, vilket säkerställer smidig rörelse och självförtroende i varje steg. Oavsett vilken typ av träning du väljer så klarar dessa skor utmaningen.

Modellen är avsedd för kvinnor med neutral fottyp, och kännetecknas av ett ventilerande yttermaterial och en innersula i tyg, vilket ökar användarkomforten. Tack vare den förstärkta tån är skorna mer motståndskraftiga mot skador, vilket ökar deras hållbarhet.

Produktens vikt är endast 0,6 kg, vilket gör den lätt och bekväm att bära. Perfekt för träning på hårt underlag, det här är skor som säkerligen kommer att förbättra kvaliteten på din träning.

Investera i dina prestationer och välj Inov-8 Bare-XF 210 W skor - den perfekta kombinationen av stil, komfort och prestanda!

  • Färg: rosa
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: tyg
  • Ytterligare egenskaper: förstärkning av toppen
  • Modell: 000643-CO-S-01

Tack för att du lägger till din kommentar.

|