SHELOVET Camel Shelovet stövlar över knäet i mocka brun

Otillgänglig produkt ;(

Det här är mockaknästövlar med kamelklack från märket Shelovet - ett perfekt komplement till din höst-vintergarderob. Tillverkade av högkvalitativt ekologiskt mockaläder ger de inte bara ett elegant utseende, utan också komfort att bära. Deras eleganta bruna färg, berikad med en guldkedja, gör dem till ett perfekt val för varje dag och speciella tillfällen.

Stövlarna har en praktisk dragkedja som gör dem lättare att ta på, och den inbyggda hälen säkerställer stabilitet och komfort. Den övre höjden som når över knäet och den fyrkantiga tån ger dem en unik karaktär. Tack vare isoleringen och en bekväm innersula av ekologiskt läder garanterar dessa stövlar värme och komfort även under kallare dagar.

Den 8,5 cm höga klacken i form av ett block ger klass samtidigt som den säkerställer komfort när den bärs. Dessa universella, avslappnade musketörer passar perfekt med olika stilar - både klänningar och byxor. De levereras i originalkartongen och är en fantastisk present till modeälskare.

Låt dessa Shelovet-stövlar bli en oumbärlig del av din garderob och kombinerar elegans med vardagskomfort!

  • Ytterligare egenskaper: kedja
  • Färg: Brun
  • Fläckfärg: gyllene
  • Färg på sulan: svart
  • Innersula: konstgjort läder
  • Yttre material: ekologiskt mockaskinn
  • Modell: Musketörstövlar
  • Näsan: fyrkant
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: posta
  • Axelbredd: 36
  • Schakthöjd: 60
  • Klack / plattformshöjd: 8.5
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: på låset , glida på

Tack för att du har lagt till en kommentar.

|