Adidas Adidas Tubular Radial J 919 svart

Produkten är inte tillgänglig ;(

Adidas Tubular Radial J 919 - svarta sneakers som kombinerar modern design med vardagskomfort. Ovandeln i ett stycke i neopren passar som en strumpa, passar skon perfekt till foten, och mockainlägg stärker strukturen och lägger till en elegant accent. Den minimalistiska, sportiga och avslappnade siluetten kommer att passa perfekt in i både urbana och avslappnade stilar.

Komfort vid varje steg tillhandahålls av EVA-skummellansulan, som absorberar stötar, och OrthoLite®-systemets innersula, som minskar obehagliga lukter. Gummisulan garanterar grepp och den klassiska snörningen gör att du kan justera skon exakt efter din fot.

De viktigaste funktionerna:

- Modell: Adidas Tubular Radial J (kod S81919)

- Färg: Kärna svart/svart/svart (svart)

- Ovandel: neopren i ett stycke + mockainlägg

- Interiör: textilier; OrthoLite® innersula

- Sula: EVA-skum (mitten) + gummi (yttre)

- Stängning: snörning

- Höjd: låg; plattform/klackhöjd: 2,0 cm

- Avsedd användning: damskor, sneakers, casual/sport

Perfekt för vardagsbruk - med jeans, joggingbyxor eller en klänning i urban stil. Skorna levereras i tillverkarens originalkartong.

  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Färg: svart
  • Innersula: Tyg
  • Höjd: låg
  • Samling: KeeShoes
  • Enda material: sudd
  • Modell: Rörformad radiell j
  • Näsan: Runda
  • Klack / plattformshöjd: 2.0
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: snörda
  • Yttre material: Övrig

Tack för att du lägger till din kommentar.

|