Filippo Loafers i läder med rosett Filippo 004 rosa

Produkten är inte tillgänglig ;(

Filippo 004 lädermockasiner med rosett i pärlorosa är ett elegant val för vår- och sommardagar. Dessa damskor, designade av det välkända företaget Filippo, kombinerar klassisk stil med moderna accenter. En subtil rosett på framsidan av ovandelen ger charm och femininitet, vilket gör dem perfekta för olika tillfällen - både avslappnade och mer formella.

Tillverkade av högsta kvalitet naturligt läder, mockasiner ger utmärkt ventilation och bärkomfort. Innersulan i läder, fodrad med en mjuk svamp, ser till att foten skyddas och stöds bekvämt under långa promenader. En delikat 1,5 cm hög botten säkerställer stabilitet samtidigt som den tillför elegans.

Tack vare slip-on-stängningen är de extremt lätta att ta på och av, vilket gör dem till ett praktiskt val för alla tider på dygnet. Den runda tån ger mockasinerna en subtil och elegant look, vilket gör att de passar perfekt till olika stilar.

Filippo 004 mockasiner är det perfekta komplementet till sommarklänningar, kjolar och byxor. I alla lägen kommer de att utstråla feminin charm och stil, och pärlorosa kommer att tillföra lite fräschör och färg till din garderob. Oavsett tillfälle kommer dessa loafers garanterat att vända huvudet och hålla dig bekväm vid varje steg.

  • Färg: rosa
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Yttre material: Naturläder
  • Innersula: Naturläder
  • Lås: glida på
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Näsan: Runda
  • Klack / plattformshöjd: 1.5

Tack för att du lägger till din kommentar.

|