Inna marka Isolerade ankelstövlar för män gjorda av ekologiskt läder, svart

51,95

Isolerade herrstövlar gjorda av ekologiskt läder svart Daniello är ett utmärkt val för män som värdesätter snygga och bekväma lösningar för dagligt bruk. Dessa lätta stövlar gjorda av högkvalitativt eko-läder passar perfekt in i modetrender, och erbjuder samtidigt komfort att använda under kallare dagar tack vare den mjuka pälsisoleringen.

Användningen av en dubbel dragkedja är en praktisk lösning som gör det mycket lättare att ta på och av skor. Den klassiska looken på de rundade tårna tillför elegans, och den platta hälen gör stövlarna extremt bekväma även när de bärs under långa perioder.

Dessa ankelboots finns i svart och matchar många stilar - jeans, chinos eller vardagsbyxor, vilket gör att du alltid ser snygg ut. Det är värt att uppmärksamma detaljerna - den övre höjden är 10,5 cm och dess bredd är 11 cm, vilket säkerställer korrekt passform. En innersula med isolerad päls ökar dessutom komforten, och materialet i plastsulan är mycket slitstarkt.

Stövlarna finns i olika storlekar, vilket möjliggör en perfekt passform för individuella behov. Genom att välja dessa ankelstövlar för män investerar du i praktiska skor som kombinerar elegans och vardagskomfort, tillgängliga i tillverkarens originalförpackning. De erbjuder bra vardagsstil och är ett måste i varje herrgarderob!

  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: på låset
  • Typ av häl: Platt häl
  • Axelhöjd (cm): 10,5
  • Axelbredd (cm): 11
  • Ytterligare egenskaper: brist
  • Producentkod: 24MN02-8005 SVART
  • Färg: svart
  • Färg på sulan: svart
  • Enda material: material
  • Yttre material: konstgjort läder
  • Modell: Isolerade herrstövlar
  • Uppvärmning: Ja
  • Innersula: tyg
  • Näsan: runda

Tack för att du lägger till din kommentar.

|