Fagum-Stomil Fagum-Stomil Herrläderskor 1172p Raptor Black S1 Fo Sr Aramid 3D grön

Produkten är inte tillgänglig ;(

Herrskor Fagum-stomil läderskor 1172p Raptor in Black är en idealisk lösning för alla som behöver pålitliga skor för att arbeta under krävande förhållanden. Dessa arbetsskor med hög kvalitet har utformats för användarnas säkerhet och komfort, vilket gör dem till ett utmärkt val för människor som arbetar på byggplatser, i lager eller i olika branscher, där risken för mekaniska skador är hög.

Skor är gjord av 3D -aramid teknisk tyg och säkerställer utmärkt luftcirkulation, vilket gör att du bekvämt kan bära dem under långa timmar. Andningsbar mikrofiber ökar ytterligare användningen av användningen. Skorna är utrustade med en sammansatt lyftare, resistenta mot påverkan med en energi på 200 J och pressar med en kraft på 15 kN, vilket effektivt skyddar fingrarna under arbetet.

Anti -slip, oljeresistenta sulor är en annan fördel med denna modell. Tack vare dess anti -elektrostatiska egenskaper och energiabsorption i häldelen ger skor en ytterligare säkerhetsnivå. En utbytbar profilerad insats gör att du kan anpassa komforten att bära efter individuella behov.

Det viktigaste inslaget i dessa halva myndigheter är deras design utan metallelement, vilket gör dem idealiska för platser där skydd mot metallföremål krävs. Plasthandtag gör det enklare att ta på sig och ta bort skor och sulor som är resistenta mot syror, baser och kontakt med varm mark (180 ° C/min) säkerställer mångsidighet och hållbarhet.

Fagum-Stomil 1172p raptorskor finns i grönt, och deras moderna design gör dem inte bara funktionella utan också estetiska. Tack vare spets -upp -fäst- och år -rund -applikationen är de en idealisk följeslagare under svåra arbetsförhållanden.

Invester i säkerhet och komfort under arbetsval Fagum-Stomil 1172p Raptor Working Shoes!

  • Färg: Grön
  • Lås: Snörde upp sig
  • Producentkod: BM229239

Tack för att du lägger till din kommentar.

|