DK DK Trekking Skor svart grå
Produkten är inte tillgänglig ;(
- Paketet skickas inom 4 - 7 arbetsdagar
- Kontrollera leveranstider till olika länder
- Pengarna tillbaka garanti
Se även
Detaljer: DK Trekking Skor svart grå
Vi presenterar DK trekkingskor i eleganta svarta och gråa färger, perfekta för män som letar efter komfort och funktionalitet under utomhusaktiviteter. Dessa sportskor är perfekta både för vardagsbruk och för att utöva olika sporter.
Dessa skor har en hel tå och en inbyggd, förstyvad häl, vilket ger ytterligare stöd för foten. Tack vare den lämpliga hälhöjden, från 3 cm till 5 cm, och en 4,5 cm hög plattform, förblir fötterna i en bekväm position när du går. Innersulan gjord av mjukt textilmaterial garanterar komfort vid varje steg.
Snörningsförslutningen möjliggör individuell anpassning till foten, vilket ökar bärkomforten. Gummisulan med slitbana ger adekvat grepp, vilket gör dessa skor till ett utmärkt val för en mängd olika underlag.
DK-skor är gjorda av högkvalitativa textilmaterial och är inte bara snygga utan också funktionella. Deras softshell-konstruktion säkerställer vindtäthet, vilket är viktigt särskilt under kallare dagar. Tyvärr är dessa skor inte vattentäta, så vi råder dig att undvika att bära dem under mycket våta förhållanden.
DK trekkingskor i svart och grått är det perfekta valet för alla årstider, både vår och sommar, och höst och vinter. De passar perfekt in i en sportig stil, vilket gör dem till ett mångsidigt komplement till alla mäns garderob. Levereras i tillverkarens originalförpackning, dessa solida och fashionabla skor kommer säkerligen att uppfylla förväntningarna hos varje aktiv man.
- Typ av häl: utan häl
- Färg: svart , grå
- Ytterligare egenskaper: brist
- Samling: KeeShoes
- Innersula: tyg
- Yttre material: tyg
- Höjd: låg
- Lås: snörda
Tack för att du lägger till din kommentar.