W. Potocki W. Potocki Arbetskläder i svart mocka för kvinnor från Potocki

55,12

Vi erbjuder extraordinära arbetsstövlar i svart mocka för kvinnor från den välkända tillverkaren W. Potocki, som passar perfekt till trenderna för höst/vintersäsongen. Dessa stövlar är en perfekt kombination av komfort och stil som säkert kommer att locka uppmärksamheten från älskare av en avslappnad och rockig look.

De är gjorda av ekologisk mocka och kännetecknas av en subtil finish som ger dem ett elegant och ungdomligt utseende. Dragkedjan och snörningen ger en perfekt passform till foten, och den mjuka, inbyggda hälen gör den bekväm att bära hela dagen.

Med en skafthöjd på upp till 17 cm exponerar dessa arbetare vackert fotleden, vilket gör dem till ett idealiskt val för en mängd olika stilar. En stabil platt klack med en höjd på 3,5 cm och en plattform på 2,5 cm gör dessa skor bekväma för vardagsbruk, som kan övervinna alla underlag tack vare en rejäl sula med slitbana.

Materialen som används, inklusive ett tyginlägg med en skofilt, garanterar värme och komfort även under kalla dagar. Dessa skor är ett bra alternativ för kvinnor som värdesätter en kombination av moderiktigt utseende och funktionalitet.

Missa inte möjligheten att berika din samling med dessa unika arbetare, som kommer i tillverkarens originalkartong. Perfekt för vardagsutflykter, promenader eller möten med vänner - med svart mocka W. Potocki-arbetare kommer du alltid att se snygg ut!

  • Färg: svart
  • Enda material: syntetisk
  • Innersula: tyg
  • Yttre material: ekologiskt mockaskinn
  • Näsan: runda
  • Uppvärmning: Ja
  • Typ av häl: platt häl
  • Schakthöjd: 17
  • Höjd: för fotleden
  • Klack / plattformshöjd: 3.5
  • Dominant mönster: utan mönster
  • Lås: på låset , snörda
  • Axelbredd: 20
  • Producentkod: 22-12127B

Tack för att du lägger till din kommentar.

|